1procent

Niestety, Twoja przeglądarka ma problem z odtworzeniem pliku multimedialnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak przekazać 1 % swojego podatku dla TPG wejdz na stronę <a href="http://1procent.tpg.org.pl" title="Twój 1 % pozwoli nam wyjść ze świata ciszy i ciemności">Przekaż swój 1 % aby pomóc wyjść nam ze świata ciszy i ciemności.</a>

poniedziałek, 20 lutego 2017

Zimowy spacer... Długie zimowe wieczory, mrozy ... Kujawsko Pomorskiej Jednostce niestraszna zimowa aura. Styczniowe spotkanie przebiegło w ciepłej atmosferze. Podopieczni, wolontariusze oraz pełnomocnik wybrali się na wyśmienity obiad do restauracji. Każdy mógł wybrać coś dla swojego podniebienia. Po obfitym posiłku towarzystwo, wybrało się na spacer po Toruniu.

Odwiedziliśmy Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. Monument przedstawia Mikołaja Kopernika ubranego w togę profesorską, który w lewej ręce trzyma astrolabium, a palcem prawej ręki wskazuje niebo, co ma wskazywać na powiązania Kopernika z astronomią i badaniami nieba.

Zagościliśmy również u Filusia. Pomnik pieska, który znajduje się na rogu ul. Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego. Filuś ma w pyszczku melonik prof. Filutka oraz jego parasol oparty o latarnię. Pojawiły się przesądy związane z pieskiem - pociągnięcie za ucho ma przynieść szczęście, dotknięcie ogona zwiastować wielką miłość, melonik - powodzenie na egzaminach.

Miejmy nadzieję, że wizyta u czworonoga ześle nam szczęście i miłość :). 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz